GIIDITUURID SIBULATEELE
Laupäeval enne muusikaprogrammi algust on suurepärane võimalus sõita tutvuma kohalike Sibulatee vaatamisväärsustega. Kavas on kolm eestikeelset giidituuri, kuhu müüakse pileteid vaid eelmüügis. Kuni 7a lastele, kes vajavad bussis eraldi istekohta, on müügil lapsepiletid.

1. PARUNITE JÄLGEDES ALATSKIVIL

Kui parun Arved von Nolcken oma naistele väikese valge maja ehitas, ei teadnud ta, et 137 aastat hiljem käivad siin uudishimulikult ringi külalised, kelle igapäevaelus ei ole tähtsal kohal ei guvernandid, mõisaviinategu ega hobutõllaga sõpradel külas käimine. Kuid väike maja, mida me nüüd muinasjutulise Alatskivi lossina tunneme, on kenasti korda tehtud ja pajatab lugusid baltisaksa kultuuri õitseaegadest.

Tuur sisaldab jalutuskäiku lossiprouaga nii suursuguses  Alatskivi lossis  kui just-renoveeritud lossi sõiduhobuste tallis. Koos külastatakse ka väiketootjat  Alatskivi Mõisamaitsed,  kus saab ülevaate väike-veinikoja tegevusest ning degusteeritakse viit veini.

Tuuribuss stardib peatusest maanteel laupäeval, 9. juulil kell 13.30 ja on tagasi kell 16.30.

Vali "tuurid" ja osta  SIIN!


2. LIIV JA VARES

Kui seda metsa ees ei oleks, näeks Rupsilt Peipsit. Mis see neli kilomeetrit linnulennult siis ära ei ole! Eks Juhangi unistas Peipsi nägemisest, unistas paremast ajast ja helgest tulevikust. Sellisest tulevikust, kus igaüks, kes vähegi soovib, võib avada suvegalerii, mis saab kuulsaks üle kogu maa. Tulevikust, kus igaüks võib väljendada end läbi kunsti, luule, muusika, tantsu just sel moel, nagu ise soovib.

Tuuri käigus külastatakse  Juhan Liivi muuseumi  Rupsi külas ja  Voronja galeriid  Varnja külas. Mõlemas kohas on külalistele tuur peremeeste-perenaiste poolt, et saaks lähemalt tuttavaks nii Liivi aja elu-oluga kui galerii lugudega.

Tuuribuss stardib peatusest maanteel laupäeval, 9. juulil kell 10.00 ja on tagasi kell 13.00.

Vali "tuurid" ja osta  SIIN!3. VANAUSULISTE JÄLGEDES
Vene vanausulised on siinpool Peipsit elanud üle kolmesaja aasta. Nende pärandiks saame lugeda põlvekõrguseid sibulapeenraid, keedusuhkrut ning ridaküla. Sibulatee kandis elavad vanausulised eelkõige Varnjas, Kasepääl ja Kolkjas. Omaette elamuseks on juba neis külades ringi uitamine, kus värvikirevad majad reas ja rahvakunsti staatuses šedöövrid aedades.

Tuuri käigus läheme külla küll eestlastele, kes aga on kohaliku kultuuriga end kurssi viinud ning näitavad uhkusega vanadesse majadesse sisseseadnud siinset kultuuri tutvustavaid ettevõtmisi. Külastatakse Varnjas  Samovarimaja  ning Kolkjas  Peipsimaa Külastuskeskust.  Esimeses toimub teetseremoonia ivan tšaiga ning Kolkjas pakutakse sigurikooki ja -kohvi.

Tuuribuss stardib peatusest maanteel laupäeval, 9. juulil kell 9.30 ja on tagasi kell 13.00.

Vali "tuurid" ja osta  SIIN!