Mis juhtub, kui Vergist pärit neiu kirjutatud muusikat segada pealinna rütmide, Pärnumaa suvise helimaa ning killukese Saaremaa bluesiga? Ja kui sinna veel segada killuke Viljandit? Juhtub Kelly's Puzzle - lood ja emotsioonid, mis on universaalsed, mida me kõik oleme omal nahal kogenud ja tundnud. Ja nendest lugudest valmis jaanuarikuus Kelly's Puzzle'i esimene minialbum.

 

Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. Miljardite muusikastiili võib iseloomustada kui tugeva eneseirooniaga (eso)rock. 2017. aasta lõpus ilmus koosseisu debüütalbum "Kunagi Läänes". See võeti hästi vastu nii kuulajate kui ka kriitikute poolt. ERR'i kultuuriportaali aasta albumi küsitlusel sai "Kunagi läänes" üldkokkuvõttes seitsmenda koha, ent kodumaistest albumitest nimetati see esimeseks. "Kunagi Läänes" tõi bändile 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võidu kolmes kategoorias - Aasta debüütalbum, Aasta rockalbum ja Aasta album.

 

Gruuvivad bassikäigud, scratchimine, funky’d rütmid ja meloodiad? Gram-Of-Fun pakub seda kõike. Kollektiivi kuuluvad DJ-d/produtsendid Muudu, Philgood ja JaanJaago ning laulja-laulukirjutaja Kristel Aaslaid, kellega liituvad laivide ajaks Kostja Tsõbulevski bassil, kitarrist Raul Ojamaa ja helitehnik Kaarel Tamra. Gram-Of-Fun toob kuulajani teatud vaibi ja hõngu, mis paneb hetke nautima ja tantsima, nagu keegi ei vaataks. Nende kaasaegsete mõjutajate hulka kuuluvad esinejad nagu Disclosure, Gorillaz, Run The Jewels, Tuxedo, Thundercat ja Kaytranada.

 

Võrgutav elektrooniline pop-kosmos, milles on segunenud sürreaalne lüürika, unelmalaadsed helimaastikud ja teravad kitarrikäigud. Kõikidel Blow (Prantsusmaa) liikmetel on rokkmuusikataust, mis seletab seda erilist sümbioosi elektroonika, popi ja tummiste rokielementide vahel. Üle 5 miljoni kuulamise Spotifys lool “Fall In Deep” ja “You Killed Me on the Moon” loo kasutus Citroëni reklaamkampaanias annavad märku nende eripärast ja kütkestavusest.

 

Lexsoul Dancemachine'i lavaenergia on rivaalitu. Nende esinemised panevad proovile iga kontserdipaiga konditsioneeri. Nende muusikat mängitakse BBC raadios ja üle Euroopa funk-soul klubiõhtutel. Nende viieaastase tegevusaja jooksul on nähtud vaid üht nahktagis meest Lätis, kes kontserdil ei tantsinud. Siiski noogutas ta heakskiitvalt pärast Mr. Crazy Fingersi signatuursoolot.