PEENJOOGIVABRIK NUDIST  ESITLEB:

Pakatava energia, eklektiliste biitide ja soul’ist inspireeritud vokaaliga Kali Briis on andnud välja mitmied muusikakriitikute poolt kõrgelt hinnatud ja raadiotes ribadeks mängitud albumeid ja rääkimata lugematutest esitatud kontsertidest. Eelmise aasta lõpul tuli Kali Briisil välja järjekordne stuudioalbum, millega sai tehtud ka plaadiesitlustuur. Nüüd on bändi kolm liiget Alan Olonen aka Kali briis, Laura Junson ja Erko Niit võtnud kätte ja viinud valdavalt elekroonilised lood nende juuretasandile ning esiavad erinevatelt albumitelt nende endi lemmikpalasid akustilises võtmes.

 

PROFIA ARVESTUSE  ESITLEB:

Konkursi Noortebänd 2018 võitja Duo Ruut on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal koos naerdes veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane. Kord leidsid nad end kord mängimas kahekesi ühte rahvakannelt, olemata kumbki tegelikult kandlemängija. See osutus ootamatult huvitavaks ja paljusid võimalusi pakkuvaks. Selgus, et kannelt on võimalik kasutada üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest.


 

VALMIERMUIžA  ESITLEB:

Modernne folkloor terakese sürrealismiga - nii on vana ja uus duo muusikas kokku saanud. Mängitav Hiiu kannel esindab traditsiooni ja folkloori, mis kantakse efektiblokkide ja luuperite abiga kaasaega. Lüürika ja meloodia on mikstuur muusikalistest mälestustest ja inspiratsioonist. Viimane võib tuleneda nii Poola teleseriaalist, Eesti pungist kui ka Vormsi toidust. Äsja pärjati duo Eesti Muusikaauhindadel Aasta Folkalbumi tiitliga.

 

PEENJOOGIVABRIK NUDIST  ESITLEB:

Elegantsetel klaveripõhistel lugudel kummituslikult liuglev vokaal on Douglas Dare’le toonud võrdlusi James Blake'i ja Thom Yorke’ga. 2014. aastal ilmunud debüütalbum "Whelm" viis Douglase maailmatuurile - soojendades esialgu artiste nagu Ólafur Arnalds, Nils Frahm ja Frink, ning seejärel andes ise soolokontserte üle Euroopa. Douglase viimane album “Aforger" sai miksitud ikoonilises Abbey Road helistuudios. Albumile annavad eriliselt tooni puhkpilliorkester ja koor, lüüriliselt on see ilus ja haavatav. "Aforger" on heliteos, milles uurib Douglas piire reaalsuse ja fiktsiooni vahel, sidudes neid mõtteradu visuaalselt ka enda kontsertidesse.